Krety mogą zatruć życie

Krety to małe, czarne zwierzątka

Teoretycznie tak, ale potrafią zniszczyć cały ogród, ryjąc w nim i niszcząc rośliny oraz doprowadzając do nerwicy właściciela ogrody. Krety trzeba przepędzić. Najlepiej użyć odstraszaczy dźwiękowych, które płoszą zwierzęta i sprawiają, że ogród wraca do normalnego stanu. Elektroniczny odstraszacz kretów i nornic to dobre urządzenie. Ma wiele zalet:

  • jest ekologiczny
  • emitowane dźwięki płoszą tylko krety, nie przeszkadzają ptakom czy psom lub kotom
  • nie zabija
  • ma zasilanie bateryjne
  • zużywa małą ilość energii elektrycznej

Poza tym jest niedrogi i nie poczyni wyłomu w domowym budżecie. Zakup takiego urządzenia to podstawa, od niego trzeba zacząć walkę z kretem czy kretami w ogrodzie. Nie zabijać, nie męczyć zwierząt, lecz przepłoszyć je dźwiękiem szybko i skutecznie.

Inne środki do zwalczania kretów

Można kupić karbid w granulacie. Ten środek pozwala gazować skutecznie tunele. Pod wpływem wilgoci w glebie uwalnia się acetylen, który skutecznie odstrasza krety. Karbid na krety w granulacie to bardzo skuteczny środek, godny polecenia właścicielom ogrodów oraz działek. Dostępne są także pułapki na krety, w których można kreta uwięzić, wynieść daleko poza ogród i wypuścić na wolność, nie robiąc mu najmniejszej nawet krzywdy. Ważne, aby w naszym ogrodzie nie rył i nie tworzył kupek ziemi. Skuteczny jest także płyn na krety i nornice. Wystarczy spryskać nim ogród. Jego zapach odstrasza krety, ale nie niszczy roślin i nie szkodzi ludziom. Jest skuteczny, niedrogi i bardzo wydajny. Można nabyć też spray na krety lub proszek na krety – ten ostatni działa nawet przez trzy tygodnie, nie szkodząc roślinom. Każdy z tych preparatów jest ekologiczny, zawiera wyłącznie naturalne substancje i dlatego też zasługuje na polecenie. Doskonała jakość róznych preparatów na krety jest gwarantowana, a ludzie chętnie je nabywają i posługują się nimi przez dowolny czas. Na pewno warto o tym pamiętać, bo to rzecz godna uwagi i mająca znaczenie dla wielu osób. https://www.gardenowo.pl/zwalczanie-szkodnikow/